Forum Paruresis Forum Strona Główna Paruresis Forum
Przeniesione tutaj a problemy z dwójką pod Jelito w ogniu
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuje pomocy.

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Paruresis Forum Strona Główna -> Terapia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luden



Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2017 15:48    Temat postu: Potrzebuje pomocy. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, zacznę od tego, że mam już tą przypadłość z dobre 6 lat, nigdy mi jakoś bardzo to nie przeszkadzało po prostu pogodziłem się z tym, a w gimnazjum czy podstawówce było mało osób i bez problemu można było trafić na pustą łazienkę.
Tak sobie radziłem do czasu... :(
Od tygodnia chodzę do technikum w którym jest lekko ponad 1000 osób. Na przerwie nie idzie się odlać za cholerę, tłoki na korytarzach to wszyscy siedzą w kiblu.
Nie działa na mnie większość waszych sposobów, typu: słuchawki i muzyka na full, układanie jakiś zadań, przeglądanie fb, po prostu jestem tak zestresowany, że aż się cały trzęsę. Szkoła super, ludzie też tylko te kible, cały dzień jestem rozkojarzony i myśle tylko jak się odlać.
Jedynym jakimś sensownym sposobem, który działa u mnie na 50% to sikanie na siedząco no ale w szkole na siedząco nie da rady, drzwiczki w kabinach mają albo otwory albo dosyć szerokie szpary, jak się siądzie to cała szkoła będzie myśleć, że strzelam kloca(tak wiem głupie myślenie z podstawówki)
W domu nie mam jakiegoś większego problemu, jedynie co to czasami na podwórku. Rodzice wiedzą, tata bardzo mocno mnie wspiera i sam twierdzi, że przy pisuarze też za bardzo nie może (no ale chociaż w kabinie nie ma problemu)
Czuję też jakąś delikatną ulgę, że wyrzuciłem to z siebie.
Aaa i zauważyłem też, że poza domem nie odczuwam, że mi się chce siku, tylko zaczyna boleć mnie brzuch :(
Macie jakieś pomysły? Do psychiatry nie chcę iść(na 100%, to jest ostateczność!)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 15:48    Temat postu:

Powrót do góry
Zaraki



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 20

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2017 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!

W ostatnim czasie odpisywałem już kilku nowym osobom na forum i nie chciałbym w kółko mielić tego samego, więc po krótce.

Proszę przeczytaj moją odpowiedź w tym temacie, taki długi post. Uważam, że jest tam cała esencja działań (tego co masz robić, jak myśleć), by móc się pozbyć się całkowicie paruresis lub zmniejszyć skalę problemu do np. 3/10.

http://paruresis.phorum.pl/viewtopic.php?t=231

Uważam, że z mojego problemu 9/10 mam dzisiaj właśnie 3/10, może nawet 2. Nie żebym był jakimś 'paruresisowym guru", ale myślę, że warto się mnie posłuchać, uwierzyć i spróbować moich rad ;)

PS. Też kiedyś byłem w technikum i też w kiblach było wiecznie towarzystwo na przerwach. Tak więc, pierwsze kroki z sikaniem w szkole zacząłem robić przez wychodzenie na siku podczas lekcji. I zanim pomyślisz "a jak klasa zwróci uwagę, że wychodzę na lekcjach?". Nikt nie zwróci, nikogo to nie obchodzi. Na 30 parę osób, które miałem w klasie, nikt nigdy się mnie nie zapytał "Czemu wiecznie sikasz na lekcjach? :O" Moja przyjaciółka zwróciła na ten fakt uwagę, dopiero gdy podczas rozmowy (ona wiedziała o problemie) się jej zapytałem, czy nie widzi tego, że wychodzę tylko na lekcjach? :P

Wrzuć trochę na luz i sikaj. Nie ma się co stresować taką pierdołą. Jak już masz się stresować, to lepiej się bać "co zrobić, by nie skończyć jak większość po technikum?" :P

Pozdro ;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam8



Dołączył: 18 Lip 2019
Posty: 73

PostWysłany: Nie Lis 15, 2020 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.rapideo.pl/uploaded-premium to bardzo dobry serwis za pomocą którego znajdziecie pliki które potrzebujecie. Jeśli szukacie jakiegoś dokumentu to bardzo prawdopodobne że znajdziecie w tym miejscu to czego szukacie. Wystarczy wykupić abonament i ściągacie sobie potzrebne pliki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Laufer



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 83

PostWysłany: Czw Sie 26, 2021 08:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze się możesz zgłosić do Caritasu. Ta instytucja powinna skutecznie pomóc!!!!
____________________________
[url=https://wegait.pl/copywriting/]Copywriting - Poznań[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Sie 26, 2021 08:24    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Paruresis Forum Strona Główna -> Terapia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Paruresis Forum  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group