Forum Paruresis Forum Strona Główna Paruresis Forum
Przeniesione tutaj a problemy z dwójką pod Jelito w ogniu
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ksiązka i terapia - wasze historie

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Paruresis Forum Strona Główna -> Terapia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
phelp



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 15:56    Temat postu: Ksiązka i terapia - wasze historie Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim :-)

[b]Mam paruresis[/b] i wiem jak to niszczy życie. Nie raz człowiek w kiblu siłując się wysikać myśli, a gdyby tak wziąć pistolet i rozstrzelać ten pęcherz...

Oczywiście to żadne rozwiązanie dlatego tu jestem, aby pomóc wam i sobie.

Interesuję się psychologią; na polskim rynku nie ma jeszcze książki o paruresis, więc pomyślałem, że czas to zmienić.

Chciałbym napisać książkę - wasze historie, te straszne, te które siedzą w was i nikt nawet najbliższa rodzina nie wie. Na przykład, wyznaje pewna kobieta:
"Czasami pęcherz bolał mnie niemiłosiernie, aż mnie skręcało, ale kiedy nie miałam tej intymności, o której piszesz i tak nic nie poleciało. Potem zaczęłam dojrzewać i problemem stało się to, że nie byłam wstanie sikać w mieszkaniu mojego chłopaka… wieeelkie utrudnienie zwiewać tak z czyjejś chaty, by iść do swojej na siku"

czy inna dziewczyna:
"Sama spałam w pokoju, nasikałam na dywan np, albo w jakieś naczynie typu kryształ. To był horror dla mnie jak zachciało się w nocy."

Po co to piszę? Ponieważ, może nie wielu o tym wie, ale problem w paruresis to nie tylko nie możliwość oddania moczu, ale to, że wiele ludzi myśli i (założę się, że z wami też tak było), że to TYLKO wy macie ten problem na całym świecie. Że wszyscy są normalni, tylko wy macie zrytą psychikę. Otóż NIE! Pewnie z wielu was chodź trochę pomogło (bez żadnej terapii) to że trafiliście w necie, że nie tylko wy macie ten problem! A jeszcze bardziej pomocne jest, jak ktoś bliski się dowie wtedy jakby kurtyna opada.
Celem książki jest nie przedstawienie super terapii paruresis, ale uświadomienie chorym osobą, że nie są same i społeczeństwu polskiego o takich osobach i ich dramatycznych historiach. Może ktoś jak przeczyta "Mój rekord to 26 godzin bez toalety, chyba nikomu nie muszę tłumaczyć jaki to koszmar." kobieta!!! 26h!!! bez sikania!!! to będzie miał świadomość, że czasami głupi żart odnoście czyjegoś czasu w toalecie, może bardzo źle się skończyć.

Historie, można przesyłać na maila: paruresis.help@interia.pl
różne opowieści, przygody, skąd mogło to się wziąć i oczywiście jak z tym się walczy jeśli w ogóle, no i sukcesy w pełny wyleczeniu JAK NAJBARDZIEJ :-)

A teraz dla tych, którzy nie zaczęli żadnej terapii jeszcze, dla tych którzy cierpią w samotności (nie dając znać ani rodzinie ani przyjaciołom), głownie do kobiet. Bo mężczyźni szybciej orientują się, że to nie jest normalne, a kobiety myślą, że taka natura - tak już musi być i nie szukają pomocy. Faceci są wojownikami i walczą z tym okropieństwem, a kobiety nie maja tak łatwo - o ile w męskich toaletach można znaleźć chwilę 'spokoju' to w damskim mega trudno, no i kolejki... Ostatnio na meczu POL - POR, dużo ludzi, dwie! kabiny w damskiej, kolejki ogromne, przecież taka dziewczyna z paruresis to nie ma szans się wysiusiać. No i oczywiście kobiety są szybciej narażone na zakażenia spowodowane trzymaniem moczu.
Chciałbym zorganizować nową terapią inną od wszystkich, bo terapie w której wszyscy jesteśmy i leczeni i trenerami. Najważniejsze, żeby spotkać ludzi z tym samym problemem i szczerze po rozmawiać. Nie ma lepszej metody leczenia psychiki niż ROZMOWA! Mieszkam w Lubuskim, zainteresowane proszę o kontakt mailowy.

Gwarantuje anonimowość. Nie chcę żadnych waszych danych, historie podpisujcie imieniem / pseudonimem / wymyślonym imieniem. A co do spotkania, to oczywiście zapraszam, bo przecież Polska to nie mały kraj, może już nigdy się nie spotkamy ;-), a co się wygadamy to nasza walka z chorobą ;-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Lip 06, 2016 15:56    Temat postu:

Powrót do góry
RaV



Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 116
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paruresis sprawiło, że zwykłem narzekać, więc i teraz nie omieszkam tego zrobić.
Książka tylko po to, żeby uświadomić ludziom jak jest ciężko paruretykom trochę mija się z celem. To trochę tak jak z fobią polegającą na lęku przed jedzeniem w miejscach publicznych (nazwy nie pamiętam). Wydaje się tak samo pojebana jak nasza, ale i tak masz to w dupie... taka prawda. Czy coś to zmieni? Moim zdaniem nie. Do większości to nie trafi, a nawet jeśli, to nam świadomość, że ktoś nas nie wyśmieje nic nam nie da.

Przepraszam za słowa krytyki, ale uważam, że lepiej spożytkować te siły na coś co może pomóc wyjść z tego gówna. Osobiście uważam, że pomóc może tylko terapia behawioralna.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam8



Dołączył: 18 Lip 2019
Posty: 73

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2021 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki akcji chcę wspierać jak najwięcej organizacji https://posadzimy.pl/blog/poznajmy-sie/ zostanie posadzone niemal 11197 metrów kwadratowych nowych lasów. Według mnie jest to szczytna akcja dzięki które możemy sami dołączyć się w spieranie przyrody. Wystarczy że wejdziecie w link do strony i przelejesz ilośc kwoty jaką będziesz chciał. Każda pomoc się liczy poleć tą stronę swoim znajomym na pewno możesz pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Laufer



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 83

PostWysłany: Pią Sie 20, 2021 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny tekst. To jest naprawdę bardzo ciekawa sprawa w moim przekonaniu!! Kocham takie interesujące teksty!!
________________
[url=http://pisaniepracmagisterskichtorun.pl/cennik-pisanie-prac-dyplomowych/]http://pisaniepracmagisterskichtorun.pl/cennik-pisanie-prac-dyplomowych/[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopelek



Dołączył: 02 Paź 2018
Posty: 201

PostWysłany: Wto Lip 26, 2022 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mogłabym coś doradzić, to myślę że ta księgarnia https://www.taniaksiazka.pl/oblicza-geografii-2-podrecznik-dla-liceum-ogolnoksztalcacego-i-technikum-zakres-rozszerzony-szkoly-ponadpodstawowe-tomasz-rachwal-p-1386256.html ma największy wybór najniższe ceny jeśli chodzi o różnorodne pozycje książkowe. Koniecznie sobie tam zajrzyjcie, a na pewno nie pożałujecie. Sama zamawiałam tam już kilkukrotnie i zawsze byłam bardzo zadowolona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Lip 26, 2022 19:42    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Paruresis Forum Strona Główna -> Terapia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Paruresis Forum  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group